Blog

Koupelna je jedna z nejvytíženějších místností v našem domově. Ať se to týká pravidelného úklidu a nebo využívání prostoru členy domácnosti. Úměrně k tomu se časem opotřebují hlavně ty části koupelny, které nemají vysokou životnost. Mezi takové se řadí i silikon.

Každé malování má svá pravidla. Malování na omítku, malování na fasádu, nátěry na dřevo a samozřejmě i malování na sádrokarton si žádá své. Někdo si řekne, už jsem maloval na klasickou stěnu, tak sádrokarton zvládnu taky. Ale pozor, přeci jen jsou zde rozdíly v postupu. A to díky vlastnostem sádrokartonu.

Nic nevydrží čisté donekonečna a fasáda domu není výjimkou. Dokonce ani fasáda vašeho milovaného domu se těmto nepříjemnostem nevyhne. Až si jednoho dne u odpolední kávy na zahradě řeknete, ta fasáda nevypadá ale vůbec hezky! Už je víc špinavá, než čistá, pak je čas, něco s tím udělat.

Při realizaci jakéhokoli stavebního projektu je důležité zajistit dohled a kontrolu nad jeho průběhem a kvalitou. K tomuto účelu se využívají různé formy dozoru, mezi které patří technický, stavební a autorský dozor. Tyto druhy dozoru mají různé funkce a odpovědnosti, které je třeba pochopit a vzít v úvahu při plánování a provádění stavebního...

Plavání je skvělou zábavou a relaxací, a pokud je bazén na vlastní zahradě nebo dvorku, je důležité také věnovat pozornost terénu kolem něj. Dobře upravený okolní prostor může výrazně zlepšit estetiku a funkčnost bazénu, a také a především přispět k bezpečnosti a pohodlí uživatelů. Zde je několik tipů, jak upravit terén kolem bazénu a vytvořit tak...