Zateplení fasády

Proč zateplit fasádu?

Z několika jednoduchých důvodů:

  1. Sníží se vám náklady na vytápění. Což je většinou nejdůležitější důvod, proč se rozhodnout pro zateplení. Zateplení je tedy bezpečnou a návratnou investicí.
  2. Prodloužíte životnost stavby trvalou ochranou nosných konstrukcí domu. Zateplení domu zamezí pronikání povětrnostních vlivů do konstrukce a její následné destrukci.
  3. Získáte estetický a funkční povrch vašeho domu, čímž také zvýšíte jeho hodnotu.
  4. Zvýšíte tepelnou pohodu v domě. Teplota stěny se díky izolantu v zimě zvýší a stěny tak tolik neprochladnou a vy nemáte pocit chladu uvnitř, kde teplo vydrží déle. V létě zase naopak zateplením docílíte opačného efektu. Vaše místnosti ochráníte od přehřátí, které by způsobovalo teplo naakumulované z vnější strany domu.
  5. Zateplením zabráníte kondenzaci vodní páry v konstrukci zdiva a zbavíte se tepelných mostů a tedy možnosti vzniku plísní.

S tím vším souvisí možnost topit menšími tepelnými zdroji, zkrátit topnou sezónu a chránit tak životní prostředí.

Nejčastěji provádíme zateplení fasády polystyrenem nebo minerální vatou. V řadě parametrů jsou to prakticky srovnatelné materiály, a přesto se v něčem zásadně liší. Pak je třeba se rozhodnout dle toho, co se chystáte zateplovat. Již s tímto rozhodnutím vám rádi pomůžeme. Ale můžeme toho pro vás udělat mnohem více.

Zateplíme dům, byt, kancelář...

Ať už se nakonec rozhodnete pro zateplení fasády minerální vatou nebo polystyrenem, naši zkušení pracovníci jsou připraveni realizovat každý váš požadavek vždy s těmi nejkvalitnějšími materiály. Máme dlouholeté zkušenosti, které využíváme ke spokojenosti našich zákazníků. Jsme specialisti na zateplení fasády v Brně a jeho širokém okolí. Chcete-li vědět více, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi probereme vaše záměry a navrhneme nejlepší řešení.

Vybrané realizace