Sádrokartonové (SDK) podhledy

Sádrokartonové a minerální podhledy jsou dva typy podhledů, které se často používají v interiérech jako součást stropních konstrukcí. Použití sádrokartonu je vhodné jak při stavbách, tak i při rekonstrukcích. Jeho instalace je rychlá, dobře se s ním manipuluje a lze ho snadno tvarovat, řezat a opracovat do potřebného tvaru.

V případě podhledů lze pomocí sádrokartonových či minerálních podhledů snadno skrýt kabeláž, potrubí a jiné instalace. Pomocí sádrokartonu lze vytvářet dekorativní prvky, jako jsou oblouky, klenby, stropní lišty aj.

  • Sádrokartonové podhledy jsou tvořeny z desek sádrokartonu, které jsou upevněny na kovových rámech. Jejich instalace není složitá, ale vyžaduje určité znalosti a zkušenosti. Pokud nejste zkušeným řemeslníkem, doporučuje se nechat instalaci sádrokartonových podhledů na odbornících.
  • Mají výborné izolační vlastnosti, pomáhají snižovat hluk a tepelné ztráty, zejména tam, kde jsou vysoké stropy. Mají vysokou odolnost proti ohni a mohou snížit riziko šíření požáru v místnosti. Sádrokarton je přírodní materiál, který je šetrný k životnímu prostředí a má minimální dopad na přírodní zdroje.
  • Minerální podhledy jsou vyrobeny z minerálních vláken, které jsou spojeny pojivem a slisovány do desek. Tyto podhledy jsou také upevněny v kovových rámech a lze je použít k zakrytí kabeláže.

  • Minerální podhledy jsou obecně odolnější vůči vlhkosti a požáru než sádrokartonové podhledy. Mají vynikající akustické vlastnosti a jsou tak ideální volbou v komerčních a kancelářských prostorách. Jsou odolné proti plísním a vlhkosti a hodí se tak i do koupelen a kuchyní. Jsou k dispozici v různých typech, vzorech, barvách a velikostech, což umožňuje vytvářet jedinečné a esteticky příjemné interiéry.

Oblasti stavebnictví se věnujeme již od roku 1996. Od té doby máme spousty spokojených zákazníků. Preferujeme materiály z ČR a české výrobce. Naši zaměstnanci pravidelně absolvují školení a seznamují se s technologickými novinkami.

Zakládáme si na kvalitě materiálu i odvedené práce. Našim zákazníkům jsme schopni zajistit kompletní služby od vytvoření projektové dokumentace, inženýrskou činnost a až po samotnou realizaci stavby na "klíč"

Vybrané realizace