Montáž podlahového topení

Stavíte-li nový dům nebo si rekonstruujete bydlení, máte možnost dopřát si luxus, který vám dokáže přinést podlahové topení.

Výhody podlahového topení 

Výhody podlahového topení se stále více šíří i mezi širší veřejnost a tak není divu, že se těší čí, dál tím větší oblibě. Bez pochyb se hodí prakticky do každé místnosti a tak je pouze na vás, kde všude jej budete chtít umístit. Jeho největší výhodou ve srovnání s klasickými topnými tělesy je právě to, že teplo jde od nohou. A tak stačí nižší teplota ne vytápění, než jakou je potřeba použít pro klasické radiátory. I pocitově je takové teplo mnohem příjemnější a stačí vám nastavit termostat na nižší teplotu. Druhou velkou a nespornou výhodou podlahového topení je to, že díky minimálnímu rozdílu teploty podlahy a okolního vzduchu se snižuje také pohyb prachu v místnosti. To je bonus především pak pro alergiky.

Pokládka podlahového topení Brno a okolí  

Pokládka podlahového topení není příliš komplikovaná, ale přesto uděláte lépe, svěříte-li tuto činnost profesionálům, kteří vše následně otestují a potvrdí správnost provedení. Jen tak budete mít jistotu, že vás do budoucna nečeká nějaký problém, který by se těžko řešil. Vše začíná u instalace podmítkové skříně s rozdělovačem a připojením sběrného potrubí od rozdělovače ke zdroji tepla. Pak následuje příprava podlahy. Tu je třeba pokrýt polystyrenem, na který se položí separační folie, která posiluje izolační vlastnosti. A pak se již upevňují samotné trubky podlahového topení. Buď lze využít upínacích lišt anebo systémové desky. Následně se to vše zalije betonem nebo anhydridem.

Kontaktujte nás

Montáž podlahového topení pro Brno a jeho okolí provádíme nespočetněkrát za rok a rádi vypracujeme nabídku i pro vás. Díky našim zkušenostem a správnému provedení vám nové podlahové topení kromě nebývalého komfortu zajistí také úspory ve spotřebě energie.